„Chcete zhubnout, posílit, tvarovat postavu..., ale posilovna vás neláká? Máte málo času? Bolí vás záda, trápí vás inkontinence? Zkuste EMS a přesvědčte se sami - časově i účinně nejefektivnější trénink současnosti.“ 

Něco málo z historie

 
Společnost Miha BodyTech působí celkově nejen na německém trhu již 40 let ve světě lékařského průmyslu. Před několika lety dali svému jménu novou fazonu a díky zkušenostem a podloženými testy vědeckých výzkumů z 10 institutů, uvedli na trh revoluční a geniální metodu EMS
 
"Electro – Elektrická + Myo (muscle) - Sval + Stimulation" (elektrická aktivace - stimulace svalů).
 
Miha Bodytec HIGHTECHnologie. Německá produkce má celosvětově své jméno v popředí, zaměřující se na špičkové a kvalitní produkty, za čímž vždy stojí jejich jméno -->  STIFTUNGWARENTEST.
 
 
 
 
 

Proč EMS?

 
EMS trénink zvyšuje maximální výkon pomocí zvýšené rychlosti pohybu.
Hodnoty, které byly naměřeny různými studiemi, jež potvrzují skutečnost, že trénink celého těla pomocí elektrické stimulace svalů je minimálně o 40 % intenzivnější než tradiční silový trénink s činkami a váhami!

Během 4 týdnů byla zaznamenána zvýšená kapacita výkonnosti, zvýšil se maximální výkon až o 30 %, zvýšila se síla až o 17 %, a během 12 týdnů hodnoty vytrvalostního a silového tréninku vzrostly až o 108 %!

Během 20 minut procvičíme 95 % svalstva, hluboký stabilizační systém a je neuvěřitelné, že 85 x za sekundu dojde k aktivaci a deaktivaci svalových kontrakcí.

Specifikace EMS tréninku

  • Trénink působí na celé tělo, přičemž přístroj současně stimuluje všechny svalové skupiny
  • Statický trénink znamená, že izometrické stahování je v převaze (nemění se natažení a stažení svalu, mění se pouze jeho napětí a tím úhel pracujícího kloubu zůstává neměnný a tím nedochází k jeho namáhání)
  • V návaznosti je trénink velmi intenzivní a krátký (15-20 minut)
  • Agonistické a antagonistické svaly jsou do tréninku zapojené souběžně, proto každé cvičení vede k posílení izometricky napnutých svalů

Studie k nízkofrekvenční komplexní elektrostimulaci

Dr. Heinz Kleinöder: EMS aus Sicht der Wissenschaft - EMS Symposium 2016

Stephan Müller: Ernährungstipps für das EMS Training, für flexible Faszien - EMS Symposium 2016