Tvarohový mlsánek

Dnes mě inspirovaly děti. „Už konečně bys měla něco upéct“ zabrumlala moje dcerka. Přemýšlela jsem nad receptem, který by měl splňovat jak, zdravý tak i chutný koláč a přitom málo kalorický s nízkým glykemickým indexem. Pro mě bylo navíc prioritou, aby se shodoval s mým sacharidovým typem. A podařilo se. Převážně peču podle citu a fantazie, takže hurá do toho 🙂

Tvarohový mlsánek

Tvarohový mlsánek

Ingredience, které jsem použila:

  • mouka s jemných vloček
  • mouka s lískových jader
  • 6 vajec
  • kokosový cukr (s nízkým GI)
  • 2 tvarohy (po 250 g)
  • mražené maliny a borůvky

Je výborný a hlavně je vhodný pro sacharidový typ :-). Víte už, jaký jste typ vy? Na který druh potravin jste citliví vy?

Přírodní kokosový cukr je zcela rostlinný a vhodný pro vegany. Je to přírodní sladidlo z nektaru kokosové palmy, bez přidaných látek – aditiv (bez konzervantů, barviv a bělících prostředků). Nerafinovaný a neobsahuje lepek.

Průměrné výživové hodnoty ve 100 g:

Energetická hodnota 1532 kJ / 366 kcal

Bílkoviny 0 g

Sacharidy 91,51 g (z toho cukry 91,51 g)

Tuky 0 g (z toho nasycené mastné kyseliny 0 g)

Vláknina 0,16 g

Sodík 56,91 mg

Balení: 500 g (25 kostek po 20 g)

Země původu: Thajsko

Přírodní kokosový cukr s GI 35

Přírodní kokosový cukr s GI 35

Má nízký glykemický index 35 a tudíž vhodný pro diabetiky. Získává se tradičním způsobem, ručním sběrem nektaru z květů kokosových palem. Květenství kokosové palmy je velmi sladké a bohaté na výživný nektar. Kokosový květový cukr vzniká extrakcí z malých krystalků, které vznikají karamelizací. Šetrný postup zpracování, přičemž se nepoužívají žádné přídatné látky (aditiva), je zárukou kvality přírodního produktu

Je bohatým zdrojem nezbytných živin, obsahuje vitamíny skupiny B, vyniká vysokým množstvím minerálů: draslík, hořčík, zinek a železo. Pyšní se i vysokým podílem antioxidantů a 14 aminokyselinami. Antioxidanty hrají významnou roli v prevenci rakoviny, protože působí proti negativně působícím volným radikálům, které se vyskytují všude kolem nás. Podporuje imunitní systém, blahodárně působí na celkový stav organismu a napomáhá udržovat vnitřní prostředí těla.

Používám tento kokosový cukr jako alternativu a s běžným rafinovaným bílým cukrem jsem se s vděčností rozloučila 🙂

 

Komentáře